Usługi

Upadłości firm i osób fizycznych

Upadłość jest narzędziem dla firm i osób, które popadły w spiralę zadłużenia i nie są w stanie dłużej spłacać swoich zobowiązań.

Upadłość konsumencka

Dzięki upadłości konsumenckiej przeznaczonej dla osób fizycznych możliwe jest nawet całkowite oddłużenie osoby dotkniętej niewypłacalnością. Sąd może też ustalić plan spłat, a wyznaczony syndyk zajmie się likwidacją masy upadłości. Jeżeli osoba dotknięta niewypłacalnością była właścicielem domu lub mieszkania, część kwoty osiągniętej po sprzedaży nieruchomości zostanie przeznaczona na wynajem mieszkania zarówno dla dłużnika jak i jego najbliższej rodziny.

Upadłość osób fizycznych i firm

Dla naszych klientów przygotowujemy wnioski o ogłoszenie upadłości oraz pomagamy dopełnić formalności związane z opracowaniem i złożeniem wniosku w sądzie. Nasza pomoc nie ogranicza się wyłącznie do przygotowania wniosków. Pomagamy także dobrać najlepszy sposób oddłużenia dzięki wieloletniemu doświadczeniu w obsłudze osób i firm dotkniętych niewypłacalnością. Nasz zespół analizuje indywidualnie każdą sprawę, przeprowadzając szczegółową ocenę dokumentacji przekazanej przez Klienta. Przeprowadziliśmy wiele upadłości, które przyczyniły się do poprawy sytuacji osób zadłużonych.

Oferujemy między innymi:

  • Wstępną analizę sytuacji prawnej i finansowej osoby dotkniętej niewypłacalnością.
  • Doradztwo w zakresie przygotowania strategii oddłużenia.
  • Przygotowywanie wniosków o ogłoszenie upadłości.
  • Opracowanie i negocjowanie układów z wierzycielami i wniosków o ich zatwierdzenie.
  • Doradztwo prawne w trakcie trwania postępowania i przy wykonywaniu planów spłaty.
  • Analizę ryzyka związanego z zawieraniem umów i dokonywaniem innych czynności w związku z występującą lub możliwą niewypłacalnością.

Jeśli Twoja sytuacja stała się trudna i nie widzisz  z niej wyjścia – jesteś w dobrym miejscu. Zapraszamy do kontaktu.

Koordynator

Beata Bieniek-Wiera

Wspólnik, Adwokat

Beata Bieniek-Wiera

Eksperci

Maciej Marzec

Aplikant radcowski, Certyfikowany Doradca ASO

Maciej Marzec