Specjalizacje

Przemysł i energetyka

Sektor energetyczny jest kluczową częścią gospodarki o strategicznym znaczeniu dla rozwoju i bezpieczeństwa państwa. Musi być wspierany przez profesjonalnych i doświadczonych prawników, którzy uchronią go przed czyhającymi na każdym kroku zagrożeniami. Zespół naszej kancelarii oferuje właśnie taką pomoc. Nasi prawnicy są często ekspertami w Komisjach Sejmowych i Senackich, biorą udział w charakterze moderatorów i panelistów w najważniejszych kongresach i spotkaniach energetycznych i ciepłowniczych.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców oraz inwestycji z branży energetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem OZE oraz kwestii związanych z magazynowaniem i przesyłem energii oraz z ochroną środowiska. Nie boimy się spraw o zasięgu międzynarodowym i wypracowaliśmy metody efektywnej współpracy podmiotów funkcjonujących w różnych porządkach prawnych. Dzięki wnikliwym analizom i nieszablonowemu podejściu zapewniamy podmiotom z branży energetycznej spokój i bezpieczeństwo prawne, a także umożliwiamy skuteczne przeprowadzanie zaplanowanych działań inwestycyjnych. Działamy szybko i nasi klienci zawsze mogą liczyć na nasze profesjonalne wsparcie.

Nasze usługi w ramach tej specjalizacji

  1. Kompleksowa obsługa działalności podmiotów wpływających na środowisko, ze szczególnym uwzględnieniem branży energetycznej i OZE.
  2. Sporządzanie, opiniowanie oraz negocjowanie umów, w tym kontraktów inwestycyjnych.
  3. Szczegółowa i kompleksowa analiza ryzyka biznesowego działań planowanych przez naszych klientów.
  4. Wsparcie prawne w zakresie produkcji, sprzedaży, najmu lub innych form przejścia posiadania sprzętu, narzędzi, serwisu i rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w przemyśle.
  5. Obsługa spółek z branży surowcowo-wydobywczej.
  6. Obsługa prawna procesów inwestycyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem branży energetycznej i ciepłowniczej.
  7. Wsparcie w zakresie uzyskania niezbędnych licencji, koncesji, zezwoleń i decyzji administracyjnych.
  8. Reprezentacja przed podmiotami publicznymi, w tym przed organami centralnymi, Krajową Izbą Odwoławczą, organami samorządowymi oraz sądami powszechnymi i administracyjnymi.

Skontaktuj się

Izabella Żyglicka

Wspólnik Założyciel, Radca prawny

Izabella Żyglicka

Wirtualnie