Usługi

Prawo górnicze

Jeszcze niedawno perspektywy technologii opartych na spalaniu paliw kopalnych nie pozwalały na optymizm w branży. Rzeczywistość może nie do końca zmieniła kierunek, jakim jest odejście od węgla jako źródła energii, ale na pewno opóźniła realizację harmonogramu tych zmian.

Pomoc prawna w obszarze prawa górniczego, wbrew jej definicji, nie jest kierowana  wyłącznie do producentów paliw kopalnych. Mamy doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej producentów węgla, ale też wspieramy firmy pośredniczące w handlu węglem, firmy transportowe, a także firmy, które są dostawcami usług lub towarów dla firm górniczych.

Specyfika prowadzenia działalności gospodarczej w górnictwie, gdzie jeden stan faktyczny często wymaga równoczesnej wiedzy z zakresu prawa cywilnego, prawa spółek, prawa pracy i prawa karnego sprawiły, że z branżą górniczą współpracujemy głównie w formie stałej, kompleksowej lub zawężonej do określonego obszaru obsługi prawnej. Zakres obsługi obejmuje również reprezentację klientów przed sądami, KIO czy też każdego rodzaju organami administracyjnymi. Ponadto bierzemy udział w indywidulanych projektach dotyczących klientów, jak też sporządzamy doraźne ekspertyzy.

Naszą kancelarię tworzą zarówno radcowie jak i adwokaci, co sprawia, że klienci powierzają nam w całości każdy rodzaj sprawy, nawet w tych wielowątkowych przypadkach, które regulowane są równocześnie przez prawo cywilne i prawo karne.

 

W obszarze Prawo górnicze oferujemy w szczególności:

  • Bieżącą kompleksową obsługę korporacyjną.
  • Obsługę transakcji handlowych, w tym transakcji krajowych i międzynarodowych.
  • Wsparcie w obszarze Prawa pracy wraz z reprezentacją w postępowaniach przed sądami i ZUS.
  • Wsparcie procesów restrukturyzacji i prywatyzacji.
  • Negocjacje ze związkami zawodowymi.
  • Negocjacje finansowania z bankami i innymi instytucjami finansowymi.
  • Wsparcie podmiotów branży górniczej w wykonywaniu obowiązków wynikających ze statusu spółki Skarbu Państwa lub podmiotu z udziałem Skarbu Państwa.

 

Węgiel zostaje z nami na dłużej, na dłużej potrzebna jest również wiedza i doświadczenie w prawie górniczym, dokładnie takie, jakie oferuje nasza kancelaria.

Specjalizacje powiązane z tą usługą

Koordynator

Izabella Żyglicka

Wspólnik Założyciel, Radca prawny

Izabella Żyglicka

Eksperci

Robert Mróz

Radca prawny

Robert Mróz

Marta Strzecha-Bociąga

Radca prawny

Marta Strzecha-Bociąga

Katarzyna Hiller

Radca prawny, Compliance Officer, LL.M. in International Commercial Law

Katarzyna Hiller

Jarosław Pawłowski

Adwokat

Jarosław Pawłowski

Beata Bieniek-Wiera

Wspólnik, Adwokat

Beata Bieniek-Wiera