Zespół

Jarosław Rudy

Wspólnik zarządzający, Radca prawny, Certyfikowany Doradca ASO

Specjalizuje się w prawie rynków kapitałowych i finansowych. Pomaga Klientom w bieżącej działalności oraz reprezentuje ich interesy przed Komisją Nadzoru Finansowego, Giełdą Papierów Wartościowych, Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych i innymi instytucjami. 

Doradca prawny alternatywnych funduszy inwestycyjnych venture capital i private equity. Obsługuje fundusze od A do Z, tj. założenie, inwestycje, dezinwestycje (exity), zamknięcie. Przez wiele lat pracował dla  funduszy korzystających z programów Bridge Alfa, PFR Ventures i spółek korzystających z tych formy finansowania (ponad 50 transakcji). 

Na co dzień prowadzi projekty zmian własnościowych w spółkach każdego typu (sprzedaż firmy, dołączenie inwestora, wykup menadżerski, sukcesja itp.). Jest odpowiedzialny za setki transakcji o łącznej wartości miliardów złotych. 

Certyfikowany Doradca rynków NewConnect i Catalyst. Wykładowca i prelegent seminariów, szkoleń dla inwestorów giełdowych oraz kursów przygotowującego do egzaminów zawodowych Doradcy Inwestycyjnego, Maklera oraz Agenta firmy inwestycyjnej. Autor licznych publikacji w Gazecie Bankowej, Gazecie Finansowej i Gazecie Prawnej. 

Doświadczenie zawodowe

Radca prawny związany z kancelarią Żyglicka i Wspólnicy od 2006 r. Twórca i leader departamentu prawa rynku kapitałowego w kancelarii. W roku 2012 w wieku 28 lat awansował na wspólnika, a w roku 2020 został wybrany na wspólnika zarządzającego kancelarii i pełni tę funkcje do dzisiaj. 

Zrealizował między innymi następującego projekty: 

  • reprezentacja przed Komisją Nadzoru Finansowego (KNF) w 50 postępowaniach o wpis do rejestru zarządzających alternatywnymi spółkami inwestycyjnymi (ZASI) zakończonych wpisem;
  • połączenie spółek GEMSTONE ASI SA oraz GEMSTONE (ponad 100 mln Euro);
  • projekt zakupu przez ZMB CAPITAL (właściciela Ustronianka sp. z o.o.) 100 % udziałów HOOP POLSKA sp. z o.o. (ok 13 mln Euro);
  • projekt odwrotnego przejęcia Erato – Energy sp. z o.o. przez Tech Invest Group ASI S.A. (107 mln PLN); 
  • projekt joint venture dotyczącej rozbudowy Śląskiego Wesołego Miasteczka (120 mln PLN);
  • Wprowadzenie do obrotu na NewConnect akcji następujących spółek – GKS Gieksa Katowice S.A., Ekopol Górnośląski Holding S.A., Blue Tax Group S.A., INDOS S.A., CONSTANCE CARE S.A..

Nagrody i Wyróżnienia:

  • Uznany za wschodzącą gwiazdę (Rising Star) w pierwszej edycji rankingu Dziennika Gazety Prawnej oraz Lexis Nexis w 2012 r. 
  • Wyróżniony w kategorii Wiedza open-source w rankingu Kreatorzy Polskiej Sceny Startupowej projekcie stworzonym przez MamStartup we współpracy z PFR Ventures, w którym wyróżniano najbardziej zasłużonych dla polskiej sceny startupowej 2022/2023.

Języki obce i wykształcenie  

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Absolwent Podyplomowych Studiów Prawa Rynku Kapitałowego na Uniwersytecie Warszawskim. Włada biegle językiem angielskim (certyfikat ILEC) oraz rosyjskim. 

Moje publikacje

15 stycznia 2024

Informacja dla lombardów

Informacja dla lombardów
15 stycznia 2024

Pułapka przekształcenia jednoosobowej spółki

Pułapka przekształcenia jednoosobowej spółki
Wszystkie

Wirtualnie

Umów poradę