Usługi

Prawo podatkowe

Nasza działalność w tym obszarze skupia się na podatkowej obsłudze Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych (ASI) oraz Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi (ZASI).

Doświadczenia w obsłudze prawnej Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych, a w szczególności problemów podatkowych i prawnych, z jakim borykają się tego typu podmioty, pozwoliło nam na stworzenie szczególnej oferty usług dla klientów z tej branży.

Zapewniamy kompleksowe doradztwo podatkowe dla podmiotów z tej branży, nie tylko w zakresie podatku VAT, ale także podatków dochodowych.

Dlaczego warto? 

W ramach departamentu rynków kapitałowych obsługujemy ASI oraz ZASI kompleksowo. Mając do obsługi 47 funduszy, kancelaria może pochwalić się 13% udziałem w polskim rynku funduszy kapitałowych.

Nasz zespół jest autorem indywidualnych interpretacji prawa podatkowego, które mają kluczowe znaczenie dla działalności ASI oraz ZASI. Jako pierwsi na rynku uzyskaliśmy dla klientów pozytywną interpretację podatkową w zakresie zwolnienia z VAT usług zarządzania funduszami inwestycyjnymi, alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi oraz zbiorczymi portfelami papierów wartościowych. Sukcesy odnosimy także na polu podatku dochodowego, gdzie udało nam się uzyskać ważną interpretację z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych.

Oferujemy między innymi:

  • Doradztwo podatkowe w tworzeniu i funkcjonowaniu ASI oraz ZASI.
  • Występowanie o wydanie indywidualnych interpretacji podatkowych dla ASI oraz ZASI.
  • Bieżącą obsługę podatkową ASI oraz ZASI.

Nasza wiedza i doświadczenie to Twoje bezpieczeństwo. Zaufało nam już 13% firm z tej branży. Czekamy na Ciebie!

Koordynator

Ewa Lejman

Wspólnik, Radca prawny, Doradca podatkowy

Ewa Lejman