Usługi

Prawo karne w biznesie

Bronimy przedsiębiorców i inne osoby fizyczne w sprawach zarzucanych im przestępstw w obrocie gospodarczym. Chronimy Was przed naruszaniem praw przez Policję, Prokuraturę i inne organy ścigania, takie jak np. organy celno-skarbowe, SANEPID, PIP. Bierzemy udział w przeszukaniach, zatrzymaniach, stawianiu zarzutów, a także podczas posiedzeń aresztowych. Przygotowujemy strategię obrony karnej w procesie.

Bardzo dobrze rozumiemy przeprowadzane operacje gospodarcze i potrafimy dobrać odpowiednią argumentację przed organami ścigania, gdyż od lat zajmujemy się sporami korporacyjnymi, a także posiadamy wiedzę z zakresu ekonomii.

Jeśli jest taka możliwość, wolimy rozwiązać problem, zanim sprawa trafi do sądu. Negocjujemy z organami ścigania zasady warunkowych umorzeń postępowania, dobrowolnego poddania się odpowiedzialności oraz umorzeń postępowań.

Przedstawiamy realne scenariusze przyszłych postępowań karnych i postępowań karno-skarbowych i na tej podstawie proponujemy Wam najkorzystniejsze dla Was rozwiązanie.

Zapobieganie przestępstwom gospodarczym jest również naszą mocną stroną. W naszym zespole mamy biegłego ds. zapobiegania przestępstwom gospodarczym i korupcji oraz szefa departamentu AML. Znamy mechanizmy popełniania przestępstw i zapoznajemy się z nimi na bieżąco, wypowiadając się również co do zmian w prawie w tym zakresie, dzięki czemu jesteśmy w stanie przewidzieć wiele zagadnień.

Prowadzimy wiele spraw karnych, w tym medialne – bardzo trudne obrony karne.

Występujemy również po stronie oszukanych przedsiębiorców, stając się oskarżycielami posiłkowymi w sporach z innymi kontrahentami, współpracownikami a także wspólnikami.

Nie boimy się żadnych spraw i obron karnych, w tym największych afer karnych w Polsce.

Zapewniamy kompleksowe usługi związane z prawem karnym, gospodarczym oraz skarbowym, takie jak obrona karna, AML. zapobieganie przestępstwom gospodarczym w firmie, składanie zawiadomień karnych oraz reprezentacja przed oszukańczymi działaniami innych osób.

Jesteśmy Twoim sprzymierzeńcem i tarczą przed organami państwa i oszukańczymi praktykami w obrocie gospodarczym.

Specjalizacje powiązane z tą usługą

Koordynator

Beata Bieniek-Wiera

Wspólnik, Adwokat

Beata Bieniek-Wiera

Eksperci

Michał Korszla

Adwokat

Michał Korszla

Jarosław Pawłowski

Adwokat

Jarosław Pawłowski