Usługi

Nowe technologie, własność intelektualna oraz e-commerce

Technologia jest dziś wszechobecna. Wpływa na każdy obszar działalności przedsiębiorców, jest obecna w każdej gałęzi przemysłu, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Zdajemy sobie sprawę, że gwałtowny postęp technologiczny wpływa na sposób postępowania, strategię biznesową oraz model działalności naszych klientów. Sprawne poruszanie się przez przedsiębiorcę w obszarze prawa nowych technologii oraz własności intelektualnej to jedno z największych wyzwań, jakie stoi przed naszymi klientami.

Sprzedaż większości towarów i usług przez internet to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie. Rozumiemy ryzyka wynikające z takiej formy działalności i pomagamy je wykluczyć lub ograniczyć.

 

Dlaczego warto? 

Myślimy nie tylko o prawie i widzimy szerszy obraz.

Jesteśmy dobrze przygotowani do wspierania firm działających we wszystkich sektorach.

Dzięki obecności w Ally Law możemy stworzyć dla klientów międzynarodowy zespół prawników dostarczający strategiczne porady prawne w zakresie nowych technologii oraz własności intelektualnej. Naszym celem jest pomoc klientom w dotrzymaniu tempa w zachodzących w prawie zmianach – wiemy, iż wdrażanie rozwiązań opartych na nowych technologiach jest dla przedsiębiorcy wyzwaniem.

 

Oferujemy między innymi:

  • Doradztwo w tworzeniu i funkcjonowaniu podmiotów, których działalność jest oparta na posiadaniu własności intelektualnej i/lub na korzystaniu z własności intelektualnej.
  • Przygotowanie oraz weryfikacja umów z branży IT.
  • Negocjacje projektów opartych na nowych technologiach.
  • Kompleksowe przygotowywanie projektów oraz opiniowanie umów przenoszących autorskie prawa majątkowe oraz umów licencyjnych.
  • Zarządzanie własnością intelektualną i ochroną tajemnicy przedsiębiorstwa.
  • Pełna obsługa przedsiębiorstw z branży e-commerce, w szczególności przygotowanie dokumentacji niezbędnej do działania przez internet.
  • Doradztwo w zakresie zgodności działań przedsiębiorcy z przepisami z zakresu zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochrony konkurencji i konsumentów.
  • Due Diligence umów regulujących prawo nowych technologii.

 

Ponieważ sukces niemal wszystkich firm jest napędzany przez technologię, nie zwlekaj z wyborem, skontaktuj się z nami.

Koordynator

Ewa Lejman

Wspólnik, Radca prawny, Doradca podatkowy

Ewa Lejman