Usługi

Gaming i gambling

Przedsiębiorcy z branży gamingowej oraz gier hazardowych regularnie zmagają się z wyzwaniami i możliwościami wynikającymi z przepisów prawa. Działalność zgodnie z prawem jest krytyczna w ciągle zmieniającym się obszarze prawa gier online. Ponieważ sektor gier hazardowych opiera się w dużej mierze na ryzyku, jako przedsiębiorca w tej branży nie możesz dokonać wyboru kancelarii prawniczej w oparciu o przypadek.

 

Obsługę prawną w tej dziedzinie prowadzimy w ramach współpracy z kancelarią WH PARTNERS z siedzibą na Malcie – uznaną na całym świecie jako wiodącą firmę prawniczą dla gamingu oraz gamblingu.

 

Dlaczego warto? 

Współpraca z WH Partners, wiodącą kancelarią w branży gamingu oraz gamblingu, daje naszym klientom dostęp do najlepszych specjalistów z tej branży.

Nasi prawnicy z branży prawa gier oraz hazardu mają wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Radca prawny Ewa Lejman-Widz, członkini zespołu WH Partners, kierująca departamentem gamingu oraz gamblingu jest członkiem International Masters of Gaming Law.

Przedsiębiorstwa z branży gier hazardowych potrzebują doradców, którzy potrafią szybko i skutecznie reagować na praktycznie każdą pojawiającą się sytuację prawną. W ramach współpracy z WH Partners dostarczamy klientom najlepszą wiedzę w tej dziedzinie nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie.

 

Zakres usługi:

poruszanie się po procesie regulacyjnym i wydawania zezwoleń, rozwijanie nowych projektów, negocjowanie złożonych transakcji, rozwiązywanie problemów związanych z pracą i zatrudnieniem, ochrona, egzekwowanie i obrona własności intelektualnej, zarządzanie kwestiami podatkowymi i nieruchomościami oraz obsługa potencjalnych sporów sądowych lub sporów z powiązanymi firmami lub patronami.

Nasza firma we współpracy z WH Partners jest przygotowana do oceny legalności modeli biznesowych przedsiębiorców krajowych i zagranicznych z branży gamingu oraz gamblingu we wszystkich aspektach ich działalności.

Oferujemy między innymi:

  • Obsługę procesu występowania o uzyskiwanie licencji i zezwoleń.
  • Analizę charakteru gier celem ustalenia, czy podlegają one regulacji ustawy o grach hazardowych.
  • Występowanie do Ministra Finansów z wnioskiem o ustalenie, czy określona gra ma charakter gry hazardowej.
  • Due Diligence przedsiębiorstw z branży gamblingu oraz gamingu.
  • Ochronę własności intelektualnej.
  • Rozwiązywanie problemów związanych z pracą i zatrudnieniem specjalistów dla firm z branży gamingowej.

 

Nasza wiedza i doświadczenie pomogą w zidentyfikowaniu i wykorzystaniu możliwości związanych z regulacjami prawnymi gamingu oraz gamblingu, Nasze doświadczenie to podstawa dla Twoich świadomych strategicznych  decyzji.

Specjalizacje powiązane z tą usługą

Koordynator

Ewa Lejman

Wspólnik, Radca prawny, Doradca podatkowy

Ewa Lejman