Radca Prawny Jarosław Rudy doradzał funduszowi Kvarko ASI sp. z o.o. przy inwestycji w spółkę DEEPSTRIBUTED sp. z o.o.
Wspólnik Zarządzający kancelarii Żyglicka i Wspólnicy, radca prawny Jarosław Rudy doradzał funduszowi Kvarko ASI sp. z o.o. przy inwestycji w spółkę Deepstributed sp. z o.o. realizującej projekt „Deepstributed – platforma ułatwiająca prowadzenie eksperymentów z zakresu tzw. uczenia maszynowego”.
Łączna wartość środków pozyskanych przez Deepstributed sp. z o.o. to 1 mln zł.
Deepstributed stworzy platformę, która wykorzysta rozproszone zasoby obliczeniowe do uruchamiania eksperymentów związanych z uczeniem maszynowym przy użyciu interfejsu graficznego użytkownika. Głównym zadaniem platformy będzie automatyzacja procesu zarządzania i konfiguracji infrastruktury obliczeniowej, co ma znacząco ułatwić pracę inżynierom uczenia maszynowego (ang. MLE, Machine Learning Engineers).
Szacuje się, że obecnie MLE poświęcają od 10 do nawet 30% czasu pracy na przygotowanie sprzętu i środowiska uruchomieniowego, co jest uciążliwe oraz kosztowne. Czas ten mógłby zostać wykorzystany efektywniej, zwłaszcza na główne prace, czyli programowanie. Wykorzystanie platformy przyniesie ze sobą następujące korzyści:
- ułatwione i przyspieszone rozwijanie algorytmów uczenia maszynowego (ang. ML, machine learning) / uczenia głębokiego (ang. DL, deep learning) przez MLE,
- odciążenie inżynierów z prac przygotowawczych, które nie dotyczą stricte programowania,
- uproszczony proces uruchamiania zadań ML/DL w rozproszonej infrastrukturze,
- łączenie zasobów lokalnych ze zdalnymi,
- racjonalizacja wykorzystania czasu pracy MLE,
- optymalizacja wykorzystania zasobów obliczeniowych.
Planuje się, że rozwój platformy Deepstributed umożliwi wprowadzenie na rynek niespotykanego do tej pory rozwiązania, które znacznie ułatwi prowadzenie procesów uczenia maszynowego.
Powiązane wpisy
Listing Act, czyli ułatwienia dla emitentów
Listing Act, czyli ułatwienia dla emitentówZmiany w przepisach o L4 – co przyniesie rok 2025?
Zmiany w przepisach o L4 – co przyniesie rok 2025?