Aktualności

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny – OSE GDAŃSK 2023

Tegoroczny szczyt był poświęcony rewizji europejskiej polityki energetycznej.

W pierwszym dniu odbyła się uroczysta Gala Wręczenia statuetek „Bursztyn Polskiej Energetyki 2023”. Jest to nagroda przyznawana osobom, instytucjom bądź firmom za szczególne działania z zakresu bezpieczeństwa i rozwoju polskiej gospodarki i energetyki w kraju i zagranicą.


Galę prowadziła Izabella Żyglicka. W tym roku statuetka została przyznana Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Polsce za konsekwentne rekomendowanie wdrażania w Polsce nowych rozwiązań energetycznych w celu uniezależnienia się od wschodnich wpływów, zwiększenia ochrony klimatu i poprawy rozwoju polskiej gospodarki. 
Laureatem został także Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna, wyróżnienie zostało przyznane za skuteczne działanie na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa i kontroli nad infrastrukturą krytyczną kraju. W imieniu Pana Prezesa wyróżnienie odebrał Lechosław Rojewski – Wiceprezes zarządu ds. finansowych.

Radca prawny Izabella Żyglicka była także moderatorem panelu poświęconego rozwojowi, inwestycjom i innowacjom w perspektywie 2050 (firmy, samorządy, prosumenci, OZE, e-mobility, fotowoltaika). Poruszono ważne tematy dotyczące roli i skali sektora prywatnego w branży energetycznej, roli samorządów w realizacji projektów infrastrukturalnych a także temat fotowoltaiki w kontekście skali rozwoju dużych farm i małych instalacji prosumenckich.

Dwa dni debat poświęconych przyszłości energetyki, z pewnością przyniosą ważne decyzje zapewniające bezpieczeństwo energetyczne Polski.

 
 

Powiązane wpisy

1 czerwca 2026

30. Konferencja WallStreet

30. Konferencja WallStreet
29 maja 2026

Polski Kongres Gospodarczy 2026

Polski Kongres Gospodarczy 2026
27 maja 2026

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny Gdańsk 2026

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny Gdańsk 2026
22 maja 2026

Doroczne globalny zjazd Ally Law 2026 w Dublinie

Doroczne globalny zjazd Ally Law 2026 w Dublinie
Wszystkie