Aktualności

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny Gdańsk 2026

Izabella Żyglicka wzięła udział w OSE Gdańsk 2026, który odbył się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

W trakcie wydarzenia aktywnie uczestniczyła w dyskusjach o energetyce, transformacji energetycznej oraz kluczowej roli gazu i atomu w polskim systemie energetycznym.

Szczególnie inspirująca była rozmowa z Wojciechiem Wrochną LL.M. oraz Filipem Elżanowskim, w której mocno wybrzmiało, że to właśnie Polska staje się wzorem dla innych krajów – skutecznie przeciera szlaki i tworzy nowoczesne ramy prawne dla transformacji.

Izabella Żyglicka poprowadziła również uroczystą Galę, podczas której wręczono Statuetki Bursztyn Polskiej Gospodarki następującym laureatom:

  • Ministerstwo Energii – odebrał Wojciech Wrochna LL.M.
  • Miasto Kościerzyna
  • GAZ-SYSTEM – Sławomir Hinc
  • Neo Energy Group – Tomasz Drzal
  • OW Ocean Winds – Kacper Kostrzewa
  • Centrum Transformacji Energetycznej WPiA UW – odebrał Filip Elżanowski

Szczególne uznanie za odwagę i ponadsektorową współpracę dla Renaty Mroczek – pierwszej kobiety na stanowisku Prezesa URE. Gratulacje należą się również Szymonowi Pawłowi Mosiowi za dynamiczną modernizację sieci dystrybucyjnych gazu oraz Energa-Operator S.A. za otrzymanie Bursztynowego Serca.

Udział Stowarzyszenia Prawników Prawa Energetycznego w tym procesie pozostaje nieoceniony.

Gratulacje dla wszystkich laureatów i organizatorów!

Powiązane wpisy

1 czerwca 2026

30. Konferencja WallStreet

30. Konferencja WallStreet
29 maja 2026

Polski Kongres Gospodarczy 2026

Polski Kongres Gospodarczy 2026
22 maja 2026

Doroczne globalny zjazd Ally Law 2026 w Dublinie

Doroczne globalny zjazd Ally Law 2026 w Dublinie
22 maja 2026

15 lat SheXO!

15 lat SheXO!
Wszystkie