Wśród klientów Kancelarii liczną grupę stanowią podmioty z branży IT. Obsługujemy zarówno przedsiębiorstwa tworzące oprogramowanie na zamówienie klienta, jak i deweloperów gier i innych aplikacji przeznaczonych dla nieograniczonego grona odbiorców.
Szczególną wagę dla klientów z tego sektora ma zarządzanie własnością intelektualną, zwłaszcza w zakresie praw autorskich oraz licencji do tworzonego i wykorzystywanego oprogramowania, ale także ochrona własności przemysłowej, w tym znaków towarowych.
Przedsiębiorstwa działające na rynku IT częściej i w szerszym zakresie niż inne zaangażowane są w kontakty z podmiotami zagranicznymi. Pomoc prawna wobec uczestników rynku IT wymaga zatem, oprócz znacznej precyzji w zakresie własności intelektualnej, także biegłości w obsłudze relacji międzynarodowych. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu prawnicy Kancelarii są w stanie spełnić jednocześnie oba te wymagania.
Kluczowy charakter własności intelektualnej oraz międzynarodowy wymiar działalności klientów z sektora IT, wymagają często zaangażowania sprawdzonych prawników praktykujących poza granicami Polski, Kancelaria realizuje to poprzez współpracę z przeszło 60 kancelariami prawnymi działającymi w ponad 40 krajach w ramach Ally Law.
Szczegółowy zakres usług:
- umowy wdrożeniowe (wraz z umowami przedwdrożeniowymi o wykonanie audytów IT, analiz, przygotowanie dokumentacji);
- umowy o przeniesienie majątkowych praw autorskich, licencje oraz umowy mieszane;
- umowy dystrybucyjne, wydawnicze;
- umowy o zarządzanie wspólnym prawem autorskim;
- umowy o pracę i umowy z podwykonawcami (z uwzględnieniem praw autorskich do oprogramowania);
- umowy, zobowiązania do zachowania poufności, regulaminy wewnętrzne;
- pozostałe umowy (w szczególności sprzedaży, o współpracę, zlecenia);
- licencje i regulaminy dla użytkowników końcowych oprogramowania;
- rejestracja znaków towarowych oraz uzyskiwanie innych praw ochronnych zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej, a także w zakresie wspólnotowym (OHIM) oraz ogólnoświatowym (WIPO);
- zlecanie opinii w zakresie ochrony praw własności intelektualnej kancelariom zrzeszonym w IALF;
- negocjacje umów z kontrahentami polskimi i zagranicznymi;
- wszelkie inne czynności w ramach bieżącej pomocy prawnej.